Topics die de prijs bepalen

Topics die de prijs bepalen

Historische en geografische aspecten

  • De ouderdom … 15de, 18de eeuw etc… (hoe ouder hoe duurder)
  • De oorsprong (land, streek, atelier, manufacture, school)
  • De zeldzaamheid (piéce unique of veel voorkomend)
  • Het al dan niet bekend zijn van de maker (schilder, ébènist, artisan)
  • De afkomst — Wie waren de vroegere eigenaars? (bvb. van een personaliteit)
  • Primeur, modelstuk (voor bvb een tentoonstelling) of niet

Technische aspecten

  • De gebruikte materialen, (dure/goedkope materialen)
  • De decoratie, (makkelijk/moeilijk toe te passen)
  • De kwaliteit/precisie van de uitgevoerde handwerkzaamheden
  • De conservatie (goed/slecht onderhouden)
  • De restauratie, renovatie, herstellingen

Economische en tijdsgebonden aspecten

  • Politieke en economische toestanden (welvaart/oorlog)
  • Familiestuk, erfenis (is eerder sentimenteel)

En als laatste en vaak ook HET doorslaggevend argument dat de waarde bepaald:

  • Modetrends en
  • Belangstelling van de markt en de koper.